Нещодавно в Україні було введено в дію новий електронний Реєстр військовозобов’язаних, названий “Оберіг”. Доступ до цього реєстру мають Міністерство оборони, Генеральний штаб, територіальні центри комплектування та інші відповідні структури, а військовозобов’язані можуть переглядати лише свої особисті дані, звернувшись до ТЦК.

Рустем Умєров, коментуючи запуск “Оберега”, зазначив, що його головна мета полягає у повній цифровізації процесів, з метою зменшення корупційних ризиків і підвищення ефективності системи. Реєстр дозволить вести військовий облік, планувати мобілізаційні заходи та надавати інформацію військовим пенсіонерам та родинам загиблих.

Адміністрація реєстру здійснюється на рівні обласних ТЦК та оперативних командувань, а його наповнення здійснюють районні та міські центри комплектування. Система включає інформацію про всіх призовників, резервістів та військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років.

Серед даних, що вносяться до реєстру, є персональна інформація (ПІБ, дата народження, стать, громадянство), місце проживання, освіта, професія, стан здоров’я, військово-облікова спеціальність та інші відомості.

Реєстр “Оберіг” є частиною більш широкої системи взаємодії з іншими державними реєстрами, включаючи бази даних Мінфіну, МВС, Міністерства освіти та інших відомств. Очікується, що синхронізація з іншими реєстрами зробить процес оповіщення більш ефективним.

За словами речника Сухопутних сил Володимира Фітьо, завдяки “Оберегу” з’явиться можливість відстежувати військовозобов’язаних онлайн, що спростить процеси мобілізації та інших важливих операцій.

Таким чином, новий електронний реєстр є важливим кроком у сучасній цифровізації військового управління в Україні.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Увійти

Зареєструватися

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.