Згідно з недавнім звітом Bloomberg, Вашингтон виявив розчарування у зв’язку з невдачею контрнаступу України та рекомендує Києву змінити свою воєнну тактику. Як стверджується, у Білому домі пропонують Україні перейти від наступальних дій до оборонних стратегій.

Цю тему планується обговорити на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, де радник з національної безпеки США Джейк Салліван має провести розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Повідомляється, що у Вашингтоні переконані, що для успішної оборони Україні необхідна гарантована підтримка від США та їхніх союзників.

Згідно з джерелами Bloomberg, президент України Зеленський, хоча і розуміє необхідність цієї зміни, не хоче обговорювати це публічно. Існує припущення, що він спробує донести цю позицію Саллівану та передати відповідний сигнал адміністрації Байдена та Конгресу США.

Видання також наголошує, що Зеленський намагається підтримувати моральний дух українського народу, незважаючи на складність ситуації та визнання головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про важку ситуацію на фронті.

Стаття також зазначає, що російські сили добре укріплені, що ускладнює наступальні операції з боку України. Крім того, значні втрати солдатів та боєприпасів, особливо у сфері протиповітряної оборони через постійні ракетні обстріли з боку Росії, створюють додаткові виклики.

За інформацією Bloomberg, у російських колах влади також віддають перевагу оборонній тактиці, особливо у світлі очікувань на майбутні вибори у США у 2024 році. Зокрема, є надія на повернення Дональда Трампа до Білого дому та можливість укладення міжнародної угоди.

Стаття також висвітлює питання фінансування оборонних потреб. Зокрема, в Росії витрати на армію, які складають 8% ВВП, перевищують соціальні витрати. У той же час, Україна має менше ресурсів, а ентузіазм західних партнерів спадає.

Bloomberg підкреслює, що Захід, на їхню думку, зрадив Київ, що є шокуючим. Очікується, що в результаті розмови між Зеленським та Салліваном буде досягнуто згоди щодо недоцільності продовження наступальних дій.

В статті висловлюється думка, що Україна зосередиться на утриманні територій, які вона контролює, навіть за рахунок відмови від підтримки своїх громадян на окупованих територіях.

На момент публікації Офіс президента України не надав офіційних коментарів щодо змісту звіту Bloomberg.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Увійти

Зареєструватися

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.