У Польщі “зникла” сотня танків T-72M1R: польський воєнний експерт

Протягом останнього тижня в Європі активно обговорюють постачання Україні важкої “броні”, яка необхідна нашим Силам оборони для протистояння російським окупаційним військам, пише Defence Ua.

Днями в соцмережах з’явилися повідомлення про те, що зі складів під Любліном кудись поділися старі танки Т-72. Зокрема, про це побіжно згадав у своїх матеріалах один із найшанованіших польських воєнних експертів Ярослав Вольський, а потім його слова у дещо гіперболізованому вигляді перепостили на сторінці Visegrád 24, зазначивши, що нещодавно ці танки були модернізовані до стандарту T-72M1R.

 

Зауважимо, що сам журналіст Ярослав Вольські підтвердив цю інформацію, але з деякими зауваженнями: “Я, чесно кажучи, не зовсім так висловився, але хай буде. Допомога Україні йде від… країн НАТО, скажімо. А цифри залишимо на потім”.

Постачання модернізованих T-72M1R у самій Польщі розпочалося в кінці 2019 року. Машина отримала нові пасивні системи прицілювання та спостереження, системи зв’язку, а також низку інших дрібних удосконалень.

Офіційно Польща Україні танки не передавала. В мережі іронізують, що поляки однозначно не можуть мати з цією справою нічого спільного, адже танки – це така річ, яку можна придбати у будь-якому воєнторгу на кутку – просто як зброю, яку використовували в Криму в 2014 році.

Нагадаємо, німецький оборонний концерн Rheinmetall готується поставити Україні не тільки бронетранспортери, але й основні бойові танки Leopard 1 до 50 одиниць.

admin
Author: admin

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.